יש לי יומוספר, השמחה רבה! 

שוברים את הראש לקראת יום ההולדת של הילדה או הילד? ממש לא במקרה הכינונו מראש את ה״יומוספר״: יום הולדת כיפי בטירוף וסופר-איכותי, שבו דרך פעילויות מהנות, שמחות ויצירתיות המשתתפים יצרו עבור ילד יום ההולדת ספר אישי וייחודי אודותיו, שיישאר איתו לתמיד! בעזרת הנחיה - אך בעיקר באמצעות כושר ההמצאה שלהם - יבנו הילדים עלילה אודות ילד יום ההולדת, יכתבו אותה בספר ״ריק״ בכתב ידם ואף יאיירו את המתנה יוצאת הדופן.

אם ״נתקע״ באמצע הסיפור, נוכל להיעזר בחברה נהדרת ושמה תולעת ספרים, שתוכל לספק לנו רמזים וכיוונים כיצד להמשיך את העלילה, אך למרות סיועה האדיב - הסיפור יתבסס על דמיונם והמצאותיהם של הנוכחים. אף ילד לא ״יחוייב״ לכתוב, וכל אחד יוכל לקחת על עצמו תפקיד כאוות נפשו - להמציא רעיונות, לאייר, למספר את העמודים, להדביק מדבקות - כל אחד יתרום לספר לפי הרצון, החשק וכישוריו האישיים. זוהי פעילות יצירתית מאין כמוה, שתדגיש בכל ילד את יכולתו להתבטא באופן ייחודי.

את יום ההולדת הזה ילדכם לא ישכח לעולם, ותמיד יוכל לשלוף מן המדף תזכורת מרגשת לסיפור שכתבו עליו חבריו, בו הוא הגיבור.

מנחת הפעילות היא הסופרת גיא פינקלשטיין, זוכת מענק מפעל הפיס עבור ספר ההרפתקאות לילדים ״העצלן שלא רצה להיות מלך״.

 

ההפעלה מתאימה לגילי 5-13 ומתקיימת באזור המרכז, השרון והשפלה. במקרה של ילדים שטרם כותבים באופן שוטף (או בכלל), פעולת הכתיבה עצמה תתבצע על ידי המנחה או מבוגר אחר. 

צרו עמנו קשר לפרטים נוספים ולתיאום:

guy.finkelstein@gmail.com